Ağcaşar Sulama Birliği çalışanlarını ziyaret ettik

2013 Nisanında sahneye çıkmamıza dek işkolunun tekel mizaçlı sendikasına üye Ağcaşar Sulama Birliği çalışanlarını ziyaret ettik. Bizlerle paylaştıkları, “yıllardır bırakın toplu sözleşmeyi, bir kuruş faydalarını, kuru bir selamlarını dahi işitmedik” oldu. Gerçekleştirdiğimiz hasbihal neticesinde öğrendiklerimiz canımızı sıkmış olsa da kolları sıvadık ve emekçi kardeşlerimizin yıllardır sahip oldukları sözde sendika üyeliklerini, kendi özgür muhakeme ve iradeleriyle sendikamıza taşımalarıyla aktif bir sendika üyeliğine dönüştürmenin hazırlıklarına başladık.
Samimi ve hasbi bir toplantının ardından üyeliklerini Enerji İş Sendikasına taşıyan işçi ve emekçi dostlarımızın desteği ile yetki başvurusunda bulunduk. Yıllardır üyelikli ama sendikasız bir çalışma sürdüren emekçilerimizin çalışma koşullarını sosyal ve mali haklarını revize ederek iyileştirme sağlayacağımız Toplu İş Sözleşmesini de nisan mayıs ayları gibi yürürlüğe koymanın gayretiyle çalışmalarımıza başlıyoruz.
Senelerin örtülü sendikalılığını aktif ve rasyonel kazanımlarla bezenmiş bir sendikacılığa dönüştürmenin heyecanıyla Ağcaşar Sulama Birliği çalışanlarına desteklerimizi sunacağız.

İletişim Bilgileri

Adres
Cumhuriyet Mah. Kartal Cad. No:75 D:5 Kartal - İstanbul
Telefon (0 216) 452 61 60 - (0549) 474 69 69 Fax 0 (216) 452 22 61 E-mail bilgi@enerjiis.org.tr

Ulaşım Haritası