İBB İstanbul Enerji A.Ş.’de Toplu İş Sözleşmemizi imzaladık

İBB İstanbul Enerji A.Ş.’de Toplu İş Sözleşmemizi az evvel imzaladık. Enerji A.Ş. çalışanlarımızla birlikte bu güzel günü davul, zurna ve kemençe eşliğinde kutladık.

Başta İBB Başkanı sn. Ekrem İmamoğlu olmak üzere, Genel sekreter sn. Yavuz Erkut, Genel sekreter yardımcısı Meltem Yeşim Şişli, personel daire başkanı Nurcan Alan olmak üzere, dik duruşunu bozmadan yıllardır mücadele eden emekçi kardeşlerimize en kalbi şükranlarımızı sunarız.

 

 .  

 .  

 

 

Değerli Basın mensupları,

Bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Enerji A.Ş çalışanları arasında Enerji İş Sendikası olarak yeni yönetimle beraber ilk toplu sözleşmeyi imzalamış bulunuyoruz. Öncelikle toplu iş sözleşmemizin ve mübarek Kurban bayramımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu güzel sözleşmeyle işçilerimizi sevindiren başta İBB Başkanı sn. Ekrem İmamoğlu olmak üzere, genel sekreter Sn. Yavuz Erkut, Genel sekreter yardımcısı sn. Yeşim Meltem Şişli, Personel Daire başkanı sn. Nurcan Alan ve bu süreçte emek veren herkese şükranlarımızı sunuyoruz.

Sözleşme ile üzerinde mutabakata vardığımız hakları kısaca özetleyecek olursak;

  • %27’ye varan ücret zammı,
  • Kıdem zammında %50 artış
  • Aylık sosyal yardımda %20 artış
  • Yemek yarımında %10 artış
  • Bayram ve Genel Tatil ücretlerinde %100 artış gibiSözleşmeye yansıyan diğer sosyal haklarla beraber bizleri memnun eden bir sözleşme gerçekleştirilmiştir.Sn. Ekrem İmamoğlu başkan seçilmeden önce kimseyi ayırmayacağını söylemiş, İstanbul’u birlikte yönetme sözü vermiştir. Bugün görmekteyiz ki bu sadece sözde kalmamış, bilfiil uygulamaya da geçmiştir.Bu duygu ve düşüncelerle martın sonu bahar diyerek bize baharı yaşatan değerli başkanımız Ekrem İmamoğlu’na ve ekibine, zahmet verip buraya gelen siz değerli basın mensuplarımıza, yıllardır duruşunu bozmadan hakkını arayan işçilerimize en kalbi şükranlarımızı sunuyor, sizleri saygı ile selamlıyorum.

    Mahmud ALTUNSOY Enerji İş Sendikası Genel Başkanı

 

 

İletişim Bilgileri

Adres
Cumhuriyet Mah. Kartal Cad. No:75 D:5 Kartal - İstanbul
Telefon (0 216) 452 61 60 - (0549) 474 69 69 Fax 0 (216) 452 22 61 E-mail bilgi@enerjiis.org.tr

Ulaşım Haritası