Türk-İş “Yerli ve Milli” olamayan bir anlayışa sahiptir.

 

Türk-iş Genel Başkanı Ergün Atalay’ın haberlere konu olan skandal sözleri ülkemizdeki malum sendikalarin toplum tarafından yeniden sorgulanmasına ve bir takım haklı endişelerin dillendirilmesine neden olmuştur.
Ergün Atalay bir süredir Fransa sokaklarını şiddet ve terör eylemlerine boğan sarı yelekli göstericileri örnek göstererek gelecekte bu tip olayların bizim ülkemizde de yaşanabileceğini ima etmiş açıkça tüm ülkeyi ve hükümeti tehdit etmiştir.
Daha evvel gezi parkı olaylarında hangi sendikalarin sokakları terörize ettiği, işçi kardeşlerimizin gezi parkına otobüslerle zorla nasil götürdüğü hatırlanacak olursa Türk-İş genel başkanının bu sözleri hayret vermeyecek ve taşlar yerine oturacaktır.

Kurulduğumuz günden beri haykırıyoruz; Türk-İş işçi kardeşlerimizin selametini düşünmeyen, “Yerli ve Milli” olamayan bir yapıdır.

1980 darbesi öncesinde Türk-İş’in darbeci yapılarla nasıl işbirliği yaptığı ve 1982’de kurulan darbeci hükümette Türk-İş genel sekreterinin nasıl bakan olarak yer aldığını tekrar hatırlamamız ve tüm topluma hatırlatmamız gerekir.

Eğer birgün güzel ülkemizin sokaklarında sarı yelekli teröristler görürseniz eski darbeler Türkiye’si günlerini özleyen Türk-İş’in bu işin içinde olduğunu unutmayın. Sayın Atalay’ın kendinden çok emin bir şekilde “göreceğiz” demesi açıkça bir planın oynanmaya başladığının da göstergesidir. Bu sözler karşısında Adalet’in koruyucusu makamları ve ilgili savcılarımızı göreve davet ediyor, olayın soruşturulmasını bekliyoruz.

Bugünden sonra Türk-İş genel başkanıyla çok yakın ilişkileri olduğunu söyleyen kurum genel müdürleri, yöneticiler, bürokratlar da sorumluluk içerisindedirler.

Fransa’da ki teröristleri örnek göstererek açıkça tüm toplumu ve sayın Cumhurbaşkanımızı tehdit eden bu şahsa karşı milletin kurumlarını korumayanlar ve onların değirmenine su taşıyanlar da doğacak olan tüm zarardan sorumludurlar.

Sendikacılar eylem yapabilir, grev yapabilir, protesto yapabilir ama asla uluslararası terör baronlarının fonladığı teröristleri ÖRNEK alamazlar. Şehirleri terörize etmek ve seçilmiş hükümeti tehdit etmek gibi Fetövari usul ve yöntemlere tevessül etmezler.

Bu sözler “suça özendirme, suçu ve suçluyu övme” aynı zamanda “halkı kin ve nefrete teşvik” suçlarını açıkça işlediğinin de kanıtidir.

Yürekli savcılarımızdan ve adalet yetkililerinden gereğini yapmalarını bekliyor, sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygı ile bildiriyoruz.

İletişim Bilgileri

Adres
Cumhuriyet Mah. Kartal Cad. No:75 D:5 Kartal - İstanbul
Telefon (0 216) 452 61 60 - (0549) 474 69 69 Fax 0 (216) 452 22 61 E-mail bilgi@enerjiis.org.tr

Ulaşım Haritası