İşçi Ösp İstemiyor

İşçi Ösp İstemiyor

Facebook Twitter Linkedin

enerji

 

BAŞBAKANLIK MAKAMINA

                                                                                                                                                              

  Öncelikle; ülkemizin birlik ve bütünlüğü, vatanımızın ve milletimizin bekası için üreten, alın teri döken biz emekçiler, şartlar ne olursa olsun her an devlet, vatan ve milletimiz için dimdik ayakta ve teyakkuz halinde olduğumuzu beyan ediyoruz. Ülkemize kasteden iç ve dış mihraklara karşı tüm emekçilerin hükümetimizin her an yanında olduğunu, bunun bir vatan borcu olduğunu ifade ediyoruz.

    Ülkemizin varlığına ve bekasına kasteden düşmanlar ve işbirlikçi hainler şunu bilmelidirler ki; İstiklal ve istikbal mücadelesinde son emekçi kalıncaya kadar feda etmekten çekinmeyeceğiz. Nitekim 15 Temmuz kanlı darbe ve işgal girişiminde vatanı için şehit ve gazi olan emekçilerin varlığı önümüzü aydınlatmaktadır

    Bizler Taşeronda çalışan işçiler olarak, on yıllardır yaşamak zorunda bırakıldığımız olumsuz çalışma şartları, güvencesizlik, toplu iş sözleşmesi ve bunun gibi temel haklardan yoksunluk ve zor şartlarda çalışarak bugünlere geldik.  

    Bizler; uzun süreden beri ülkemizin kanayan bir yarası haline dönüşen ve artık sürdürülemez hale gelen Taşeron İşçiliğinin ortadan kaldırılacağına dair 2016 Mart ayında Hükümet tarafından yapılan açıklama ile umutlanmıştık. Ancak geleceğimize olan endişelerimiz artmıştır.  

    Ancak bu kez de biz Taşeron İşçiler için ÖZEL SÖZLEŞMELİ PERSONEL adı altında, işçi statüsünden çıkarılarak yeni bir statü (ÖSP) öngörülmesi umutlarımızı boşa çıkarmıştır. Oysa ki bizlerin hükümetimizden beklediğimiz müjde; kamuda çalışan taşeron işçilerinin tümünün işçi statüsüyle kamuda kadrolu işçi olarak istihdam edilmesiydi. Sorun ancak bu şekilde temelden ve kalıcı bir şekilde çözümlenebilir.

    Kamuoyuna yansıdığı biçimiyle, üzerinde yeniden çalışılan düzenlemede;

    Artık sürdürülebilir olmayan Taşeronluk sistemi ve düşünülen ÖZEL SÖZLEŞMELİ PERSONEL (ÖSP) sisteminden acilen vazgeçilmelidir. Yıllarca mücadele verdiğimiz kazanılmış haklarımızı ortadan kaldıran Özel Sözleşmeli Personel statüsünü asla kabul etmiyoruz. Taşeron işçilerin, Toplu İş Sözleşmeli, İş Güvenceli, İnsan onuruna yaraşır iş ortamına kavuşmaları için hiçbir ayrım yapılmadan TÜM TAŞERON İŞÇİLER KAMUDA KADROLU İŞÇİ OLARAK İSTİHDAM EDİLMELİDİR!

    Konfederasyonumuz HAK-İş’in bir sosyal ortak bilinciyle sorumluluk üstlenerek önerdiği bu çözüm tüm taşeron işçilerin yararına olacak, ülkemizin birlik ve beraberliğini pekiştirecektir. Sayın Başbakanımızın, aileleriyle birlikte milyonları kapsayan Taşeron işçilerin sorunlarını yukarıda arz etmiş olduğumuz şekilde, ADİL bir şekilde çözüme kavuşturacağına, EMEK ve EMEKÇİ dostu olduğunu bir kez daha göstereceğine inanıyor, HER DAİM EMEKÇİLERİN destek ve DUALAR’ının kendileriyle birlikte olacağına ifade ediyor, saygılar sunuyorum.

 

 

Adı ve Soyadı :

Adres              : İmza