KORONA SALGINI KAPSAMINDA ÇALIŞTIRILAN PERSONELLER HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI

KORONA SALGINI KAPSAMINDA ÇALIŞTIRILAN PERSONELLER HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI

Facebook Twitter Linkedin

KORONA SALGINI KAPSAMINDA ÇALIŞTIRILAN PERSONELLER HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI

            Dünya genelinde etkisini gösteren Koronavirüs salgını nedeniyle olağanüstü tedbirler alınmaya başlanmıştır.

            Koronavirüs salgınıyla ilgili topyekün bir mücadele veriyor olsak da virüsle en yakın  çalışmayı sergileyerek  toplum sağlığını kendilerinin üzerinde gören tüm sağlık çalışanlarına şükranlarımızı sunuyoruz.

            Sayın SAĞLIK BAKANIMIZIN 23 Mart Pazartesi günü yapmış olduğu açıklamada sağlık personelinin ek ödemelerine iyileştirme sağlanacağı dile getirilmiştir. Bu yaklaşımı desteklemekle beraber eksik bulduğumuzu da ifade etmeliyiz. Kamu hizmetinin sürekliliğini sağlamak adına işlerini sürdüren işçi-memur tüm personelin aynı riski taşıdığını kabul etmek ve özveriyle sürdürdükleri işleri adına ek ödemelerden faydalandırılmalarını sağlamak gerekmektedir. Tıpkı sağlık çalışanları gibi içinde bulunduğumuz olağanüstü durumda çalışmalarını sürdüren birçok kamu çalışanı söz konusudur. Başta hastanelerde görev yapan iklimlendirme personeli arkadaşlarımız, elektrik teknisyenlerimiz, temizlik ve güvenlik görevlilerimiz aynı şekilde risk altında görev yapmaktadırlar. Hizmetin sürdürülebilirliği adına görev başında iş  görmektedirler.

            Bununla beraber KREDİ YURTLARDA öğrenci yurtları karantina alanlarına çevrilmiş ve  yurt dışından gelen vatandaşlarımız karantina sürelerini bu yurtlarda geçirmektedirler. Yine bu öğrenci yurtlarında görev yapan iklimlendirme personelleri, kazan -kalorifer çalışanları, elektrik teknisyenleri, temizlik ve güvenlik görevlileri mevcuttur. Koronavirüs riski nedeniyle karantina sürecinin öğrenci yurtlarında geçirtilmesi durumu, bahsi geçen işçi personel adına da risk doğurmaktadır.

            Sağlık çalışanlarımız için iyileştirilen ek ödemelerden hastaneler ve öğrenci  yurtlarında görev yapan işçi-memur tüm çalışanın ayrım yapılmaksızın yararlandırılması kamu vicdanı açısından önem arzetmektedir.

            Bugüne kadar Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sağlık Bakanımıza ulusal çapta alınan etkin ve önemli tedbirler adına teşekkürlerimizi sunarız. Girişte de bahsettiğimiz üzere kamusal hizmeti aksatmadan sürdüren tüm işçilerimizin ayrım gözetilmeksizin ek ödemelerden yararlandırılması hususunda da gereğinin yapılmasını önemle rica etmekteyiz

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Mahmud ALTUNSOY

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Genel Başkan