SÖKE OVASI SULAMA BİRLİĞİNDE ÜYE İŞÇİLERİMİZ HUKUK ZAFERİNE KAVUŞTU

SÖKE OVASI SULAMA BİRLİĞİNDE ÜYE İŞÇİLERİMİZ HUKUK ZAFERİNE KAVUŞTU

Söke Ovası Sulama Birliği’nde birlik müdürü Ö.Y. ve birlik başkanı A.T.E.’nin müşterek bir şekilde hareket ederek işçilerin mağduriyetine sebebiyet verdikleri haksız işten çıkarmalar Sendikamız hukuk birimi tarafından yargıya taşınmıştı. Söke 1. Asliye Hu

Facebook Twitter Linkedin

Söke Ovası Sulama Birliğinde birlik müdürü Ö.Y. ve birlik başkanı A.T.E.nin müşterek bir şekilde hareket ederek işçilerin mağduriyetine sebebiyet verdikleri haksız işten çıkarmalar Sendikamız hukuk birimi tarafından yargıya taşınmıştı. Söke 1. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen yargılamada üye işçilerimizin haklılıkları tescil edilmiş oldu.

 

Genel Başkanımız Sn. Mahmud ALTUNSOY konuya ilişkin olarak“ Haklının güçlü olduğu, gücün haklıyı ezmesinin son bulduğu güzel günleri hep birlikte inşa edeceğiz. Hiçbir emekçinin hak ve özgürlüğünü kullanmasının engellenmesi kabul edilemez. Bu ihlaller karşısında mücadelemizi dirayetle sürdüreceğiz. İnsafsızca işçilerin yaşamlarına müdahale eden, ekonomik, psikolojik, ailevi düzenlerini yıkıma sürükleyen vicdansızların yargı önünde hesap vereceklerini, er ya da geç adaletin tecelli edeceğine inanıyorum.” açılamasında bulunmuştur.

 

Söke 1.Asliye Hukuk Mahkemesinin kararında işçilerin işten çıkarılması haksız bulunmuş ve İŞE İADELERİNE ve feshin sendikal nedene dayanması nedeniyle SENDİKAL TAZMİNATA karar verilmiştir.

 

Ortalama 150 bin TL üzerine çıkan tazminatlarla işçi dostlarımızın mağduriyeti bir nebze de olsa giderilecek olsa da bu mağduriyete sebebiyet verenlerin hukuk önünde hesap vermeleri gerekmektedir.

 

Söke 4. Asliye Ceza Mahkemesinde sendikal hakların kullanılmasının engellenmesi suçundan yargılanan sanıklar birlik müdürü Ö.Y. ve birlik başkanı A.E.T.nin hak ettikleri cezalara çarptırılmaları için mücadelemiz sürecektir.

 

İşçi dostlarımızın haklılıklarının tescillendiği mahkeme sonuçlarından duyduğumuz memnuniyeti siz iş ve emek dünyasıyla paylaşmaktan mutluluk duymaktayız.

 

Saygılarımızla.