SÖKE OVASI SULAMA BİRLİĞİ MÜDÜRÜ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK!!!

Enerji İş Sendikası olarak, Aydın Söke Ovası Sulama Birliğinin çalışanlara mobbing uyguladığı bilgisini daha evvel paylaşmıştık

Aydın Söke Ovası Sulama Birliğinde 21 yıldır çalışan işçi kadrosunda bulunan birlik müdürü Ömer Yıldız, yıllardır burada hakimiyet kurdu. Kurduğu bu hakimiyetle burada müdürlük yapıyor ve kendisi çok yüksek oranda maaş aldığı için sendika girdiği taktirde buradaki düzeninin bozulacağından dolayı çalışan işçilerin sendikalı olmasına engel oluyordu.

Bir yılı bulan mücadelemizde geçici işçilerinde sürece dahil olması üzerine yetki başvurusunda bulunmuş ve Söke Ovası Sulama Birliğinde yetkili sendika olmayı başardık.

“TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMESİNİ SABOTE ETTİ, HAKKINDAKİ MOBBİNG İDDİALARI KARŞISINDA ÇARESİZ KALINCA BAĞIRARAK VE SANDALYELERİ YUMRUKLAYARAK MASAYI TERK ETTİ” 

Kendisinin tüm engellemelerine rağmen elde ettiğimiz yetki ile sözleşme yapmak üzere masada toplandığımızda emek ve alın teri mücadelesine engel olamayacağını anlamamış olacak ki bu sefer de müzakereyi sabote etmeye kalkışmıştı. 7 saatlik toplu iş sözleşme görüşmesinin 6. saatinde mobing iddialarını çürütemeyerek, öfkelenen Söke Sulama Birliği Birlik Müdürü Ömer Yıldız bağırarak ve sandalyeleri yumruklayarak toplantıyı terk etmişti.

“BİRLİK MÜDÜRÜ ZULMÜNÜ SÜRDÜRMEK İSTİYOR”

Birlik müdürü Ömer Yıldız işçilerin haklarını gasp ederek, hak ettikleri fazla çalışma ücretlerini ödemekten imtina ediyor. Sulama Birliğinin hatalı, eksik ve izansız olan istihdam politikalarının faturası işçilere kesiliyor ve hafta tatili ile ulusal bayram ve genel tatil günlerinde dahi işçiler çalıştırılıyor. Fazla çalışmaya ilişkin haklı taleplerini işveren Sulama Birliği yönetimini sunduklarında ise işten atılmakla tehdit ediliyorlar.

“GÖZ DAĞI VERMEK İÇİN İŞÇİNİN EKMEĞİYLE OYNUYOR.”

İşçiler üzerinde baskı kurmak ve tehditlerini ulu orta sergilemekten çekinmeyen birlik müdürü sendikamıza üye olan bir işçiyi hukuka aykırı bir şekilde işten çıkardı.

“BİRLİK MÜDÜRÜ ÖMER YILDIZ HAKKINDA SENDİKAL HAKLARIN KULLANILMASININ ENGELLENMESİ SUÇUNDAN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK!”

Söke Ovası Sulama Birliği’nde sendikal organizasyon ve işçi mücadelesi önünde, akıntıya kürek çekercesine hukuksuzluk ve zulüm içeren tavırlara sahip olan, hasbelkader elde ettiği koltuğundan güç alarak işçiler üzerinde baskı, mobbing ve tehditlerle işçilerin emek dayanışmasını baltalayan birlik müdürü Ömer Yıldız hakkında suç duyurusunda bulunduk.

Evinin helal lokması peşinde alnının teriyle ailesinin geçimini temin etmek isteyen işçilerin haklarını yemekten, onların menfaatlerini heba etmekten keyif alan birlik müdürü Ömer Yıldız, sözde yetkilerini ileri sürerek toplu iş sözleşmesi masasındaki müzakerelerde yer almak istemiş ve masada sözleşme taslağımız üzerinden yürüttüğümüz görüşmelerde işçi hak ve menfaatlerine dokunan her türlü kazanıma müdahale etmişti. Sözünün bir kıymeti olmadığını, masadaki temsilcilerimiz nezdinde bir değer ifade etmediğini fark ettiğinde ise sesini yükselterek müzakereyi sabote etmeye kalkışmıştı.

Helal lokması peşinde emeğini ve alın terini sarf eden işçi dostlarımız için mücadelemizden taviz vermeyeceğimizi, soruşturmanın takipçisi olacağımızı siz değerli arkadaşlarımızın bilgisine sunarız.

İletişim Bilgileri

Adres
Cumhuriyet Mah. Kartal Cad. No:75 D:5 Kartal - İstanbul
Telefon (0 216) 452 61 60 - (0549) 474 69 69 Fax 0 (216) 452 22 61 E-mail h.kurbetoglu@enerjiis.org.tr

Ulaşım Haritası